Tarot – czytanie na 2022 rok.

Koniec roku więc tradycyjnie trzeba go jakoś podsumować. Nie mogę narzekać, był on dla mnie zdecydowanie lepszy niż poprzedni. Zaczęłam nową pracę, po niecałych sześciu miesiącach dostałam awans i podwyżkę, z menadżera przeskoczyłam na dyrektora, do tego pracuję z naprawdę świetnymi ludźmi a mojego szefa uwielbiam. Mimo covida udało mi się wyjechać aż cztery razy za granicę, do tego pojeździłam po kraju, nie ma na co narzekać. Ważne, że wszyscy zdrowi, łącznie z kotami, a ja mimo 50-tki nie zasuwam o lasce po schodach jak moja rówieśniczka Carrie Bradshaw z nowego Sex and The City (oj, nie odpuszczę, napiszę jeszcze raz o tym serialu jak się tylko skończy). Covid, według wszelkich naukowych przewidywań sam się wykończy, podobnie jak Hiszpanka, dzięki zmutowaniu do takiego wariantu, który nie powoduje większych szkód. Oby się tak stało.

Rok temu robiłam sobie prosty rozkład na 2021 z trzech kart tarota, w którym wyszły mi świetne karty: as monet, dziesiątka monet i siedem pałek, czyli początek nowej kariery – oferta pracy – zadowolenie i budowanie fundamentów na przyszłość, oraz pokonanie wszelkich przeszkód. Moje karty na 2022 to: Królowa Monet, dziesiątka pucharów i siódemka pucharów. Interpretuję to jako rok dobrej sytuacji finansowej i zadowolenia z kariery, dużo radości w każdym aspekcie życia i mnóstwo możliwości z których można wybierać i przebierać. Nie sposób nie zauważyć korelacji między tymi dwoma rozkładami. As monet, czyli początek drogi i nowa praca przeistoczyły się w Królową Monet, czyli tą, która się już w tej nowej pracy i karierze urządziła, panuje nad wszystkim, przyjmuje hołdy i cieszy się swoją władzą i zaszczytami 😉 Dziesiątka numerologicznie to jakby koniec cyklu. Poprzedni rozkład zaczynał się od siódemki, kończył na dziesiątce, czyli spełnieniu i skompletowaniu wszystkiego. Tegoroczny po dziesiątce pokazuje mi siódemkę. Będę więc zadowolona i szczęśliwa jako ta Królowa, ale mimo to będę wciąż szukać, kombinować, aplikować, szukać innej pracy… To jest taka trochę niespokojna energia. Chcę więcej, mimo, że jest dobrze.

Ponieważ uważam, że pewne osoby są przyciągane do pewnych rzeczy, to chcę Wam, czytającym, zrobić rozkład z trzech kard na 2022. Oczywiście nie wiem, kto to będzie czytał, więc zrobię ich 12 według znaków zodiaku. Podaję kilka interpretacji, już Wy powinniście wiedzieć, która najbardziej do Was przemawia 🙂

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Bardzo dobre karty dla Koziorożców (czyli dla mnie też) – dużo akcji i działania. Rycerz Pałek to nie jest pragmatyczny nudziarz Rycerz Monet ani rozmemłany Rycerz Pucharów – on działa nie bacząc na nic ! W przeciwieństwie do Rycerza Mieczy, to działanie jest spowodowane pasją, nie kalkulacją. To może doprowadzić do tego, co pokazuje as monet, czyli do nowej pracy, nowej ścieżki życiowej, zakupu domu, zmiany miejsca zamieszkania itp. A ostatnia karta 9 pucharów to CYMESIK, bo jest to tzw wish card, czyli wszystkie marzenia się spełniają. Nie obawiajcie się więc podążać za pasją i pragnieniami i działać.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik dostał Asa Pucharów, jest to albo nowa miłość czy uczucie, albo wiadomości zwiazane z miłymi, emocjonalnymi sprawami. Może to być też odkrycie miłości do samego siebie, docenienie siebie, bo 9 monet to taka karta singla, poczucia własnej wartości. Ponieważ za tymi dwoma podąża karta Wieży, czyli kategorycznych zmian, przewartościowania ocen, końca czegoś, to bardzo możliwe że niektóre Wodniki skończą toksyczne związki i pokochają siebie jako osobę niezależną. Może być tak, że aby powstał nowy związek, trzeba będzie jakiś inny rozwalić… Albo rozpoczęte na początku roku flirty nie przetrwają do końca, choć będą się zapowiadać rewelacyjnie. Będzie trochę zawirowań, ale zmian nie należy się bać. Czasem trzeba coś zburzyć, żeby coś zbudować.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Rybom wyszły naprawdę dobre karty. 9 Pucharów, czyli spełnianie się wszystkich marzeń. 4 Puchary, czyli radość, celebrowanie, przyjęcia – obie te karty często symbolizują ślub lub zaręczyny. A Królowa Mieczy sygnalizuje, że w 2022 ryby powinny być bardzo asertywne, wygadane, nie bać się wygłaszać opinii i mieć własnego zdania. Ta królowa często symbolizuje też teściową, czyli może któraś z czytających mnie ryb zostanie czyjąś, biorąc pod uwagę te ślubne karty? Ewentualnie matka partnera/partnerki będzie bruździć.

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Barana może zdominować nerwowa energia Pazia Mieczy, choć może on też oznaczać naukę, dokształcanie się. Wygłada też na to, że to będzie rok oszczędzania, lekkiego zaciskania pasa. Nad wszystkim krąży Kapłanka, czyli Baran będzie słuchać intuicji bardziej niż realnych przesłanek. Jeśli intuicja podpowiada dokształcanie czy oszczędzanie, to raczej warto posłuchać. Kapłanka może też oznaczać ciążę, ale taką trzymaną w sekrecie, może niechcianą.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Byk powinien w 2022 roku coś odpuścić, z czymś się pogodzić, coś za sobą zostawić. Wtedy będzie szczęśliwy i spełniony, tak dalece, że poczuje się chętny do pomocy innym. Niektóre Byki zechcą zostać mentorami, nauczycielami, wolontariuszami, a wszystko przez radość spowodowaną tym, że dosłownie odpłyną na inne wody. 6 monet oznacza też równowagę między dawaniem a braniem, tego się trzeba nauczyć.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Koło Fortuny nazywam raz na wozie raz w nawozie. Karta 5 monet niestety pokazuje, że raczej trochę w nawozie będzie, ale nie ma się co martwić, bo oto pojawia się karta Gwiazdy, symbolizująca dla mnie Wszechświat i jego czuwanie nad nami. Jeśli się coś pierdoli, to jest w tym jakiś wyższy cel, którego nie widzimy. Na przykad strata pracy może doprowadzić do znalezienia dużo lepszej pracy. Trzeba ufać wiedzy Wszechświata a Koło Fortuny się musi przecież znów obrócić.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Rak osiągnie doskonały balans między sercem a rozumem. Nie będzie się za bardzo emocjonować i przejmować, ani za bardzo rozgryzać, co się opłaca a co nie. Nie będzie się zakochiwać spontanicznie ani podejmować spontanicznych, nieprzemyślanych decyzji. Trzeba tylko uważać, żeb y w tym chłodnym podejściu nie przegapić jakiejś szansy na coś innego, nieoczywistego. Może warto spróbować coś nowego? Niektóre raki mogą być znudzone tą doskonałą równowagą i zapragną zmian.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Lwa pochłonie praca nad czymś, czy to nad jakimś projektem, czy karierą, czy związkiem (brrr…) i Lew będzie się czuć tak, jakby nie był pewien, czy robi to dobrze i czy to przyniesie jakiś rezultat. Bez powodu, bo karta Magika pokazuje, że wszystko, za co się weźmie Lew, wypali. Lwa mogą też otoczyć jakieś tajemnice czy sekrety, może jakieś podświadome lęki. Nie ma się czego bać.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Bardzo ciekawa kombinacja dla Panien – Cesarz i Cesarzowa rozdzieleni przez cztery miecze. Och, ile mi to otwiera interpretacji! Cesarzowa i Cesarz to zupełnie przeciwstawne energie. Ona to pełnia kobiecości (przedstawiona jako kobieta w ciąży) on to dowódca i samiec alfa. Może być tak – Panna będzie zastanawiać się między wyborem – macierzyństwo czy kariera. Dom czy praca. Może być tak, że Panny będą zastanawiać się, czy bycie w związku ma sens. Nie wiem czemu, ale na widok tych kart przyszła mi do głowy scena z ksiąg o Królu Arturze, może pamiętacie że Lancelot i Ginewra, kochający się zakazaną miłością (ona była żoną Artura a on jego rycerzem), kiedy raz przyszło im spać razem, położyli między sobą nagi miecz. Może Panna będzie w jakimś sekretnym związku z kimś, z kim nie powinna, ale będzie się przed takim związkiem bronić. Panny mogą być też wkręcone w jakiś konfikt między dwiema osobami, w takim przepadku trzeba być neutralnym i nie opowiadać się po żadnej ze stron.

Waga (23 września – 22 października)

Jeśli jakieś czytające mnie Wagi czeka rozwód, sprawa sądowa, jakieś trudności prawne, to wszystko się zakończy. Nie bez strat po Waszej stronie, ale zwycięsko. Jeśli to rozwód, to nowy związek zacznie się bardzo szybko. Ogólnie coś nieprzyjemnego się skończy w przyszłym roku, choć okupione to będzie trudem, za to owoc wygranej słodki.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Skorpionowi karty radzą spokój, przyhamowanie i spojrzenie na sytuacje z innej niż zwykle perspektywy. Wtedy jest szansa i na korzystne układy czy współpracę w kwestii zawodowej, i na sprawy uczuciowe. Może przybyć rycerz na białym koniu 😉 Jeśli natomiast pojawią się jakieś kontrakty, współpraca czy miłostki których nie jesteście do końca pewni, warto się będzie dokładnie przypatrzeć zamiast brnąć w ciemno.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Strzelec może w przyszłym roku osiągnąć wszystko, o czym sobie zamarzy i dosłownie ruszyć z kopyta, ale jest jeden problem.Strzelec wydaje się być uwięziony w pułapce – albo nie wierzy w siebie, albo poddaje się pesymizmowi, albo ogranicza go ktoś inny. Strzelec musi wyjść z tej klatki. Może być też tak, że trzeba myśleć outside the box, żeby coś osiągnąć.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
14 uwag do wpisu “Tarot – czytanie na 2022 rok.

 1. Przyznam, że pierwszy raz w życiu miałem czytanego tarota – i tak przez bloga i w ogóle. Zatem bardzo Ci dziękuję, bo zapowiada się to ciekawie nad wyraz. Ja zwróciłem uwagę na trzy znaki dominujące w mojej rodzinie: Lwa, Koziorożca i mojego Skorpiona 🙂

  Cieszę się, że miniony rok był dla Ciebie łaskawy 🙂 Buduj na tym, co już udało Ci się osiągnąć 🙂 Spokojnego i zdrowego Nowego Roku, Dublinio – dla Ciebie i bliskich 😉 I zapraszam też na Polankę jak najczęściej 😉

  Polubione przez 1 osoba

  1. Kalina, taki ogolny rozklad nie jest dla kazdego oczywiscie. To by bylo troche dziwne gdyby 1/12 ludzkosci mogla oczekiwac tego samego 🙂 ponadto to sa tez bardziej mozliwosci I energia. Np jesli ktos szuka pracy, to ma duze szanse ja dostac, ale przeciez mnostwo osob jest ze swojej zadowolona.

   Polubienie

 2. Dzieki:)
  Faktycznie ciagne sie nam jedna historia I mam nadzieje, ze zostanie w koncu pozytywnie zalatwiona, mimo, ze z (materialnymi) stratami sie liczymy, ale jest ona tego warta. Jak sie okaze, ze to to, o czym mysle, to masz najlepsze nadrenskie wino od nas na nastepne urodziny:)

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.